Tartu korrastab linnaujulat

Linnavalitsus arutas istungil Tartu linnaujula kontseptsiooni, mille eesmärk on luua Emajõe ääres valmiva Lodjakoja kõrvale mõnus ja turvaline rannaala. 

"Emajõe kallaste arendamisega oleme Tartus järjepanu tegelenud. Juba selle suve lõpus valmib kolmest hoonest koosnev Lodjakoja kompleks. Järgmine loogiline samm on Tartu linnaujula edasi arendamine. Kaasaegne linnaujula pakuks linlastele mõnusat ja turvalist ajaveetmispaika," selgitas linnapea Urmas Klaas. 

Alale plaanitakse puhkamiskohti, mis vahelduvad lastele ja spordisõpradele mõeldud atraktsioonidega. Lastele luuakse vette turvaliselt piiritletud madal bassein ning täiskasvanutele eraldi suplemisala. Ranna välimööbli kujunduskeel on tuletatud asukohamarkeeringu ikoonist "Oled siin!", mis suunab külastajaid kohale jääma ja rannas aega veetma. Olemasolevasse põõsastikku ehitatakse laudtee loodusega tutvumiseks ja jalutamiseks. Linnaujulani rajatakse tee jalutajatele ja jalgratturitele ning mugav juurdepääs erivajadustega inimestele.

Tartu linnaujula eskiis valmib sel sügisel,  sellele järgneb projekteerimine. Ala korrastamine on kavandatud järgmiseks aastaks.

Linnaujula kontseptsioon

Allikas: www.tartu.ee