WRC autoralli maailmameistrivõistlused toimuvad Tartus

Pärast poole aasta pikkust pausi jätkuvad WRC autoralli maailmameistrivõistlused Eestis, kui 4.-6. septembril sõidetakse Rally Estonia. Ajaloolise võistluse keskuseks on Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus asuvad võistluskeskus, hooldusala, meediakeskus ja poodium. Kiiruskatsed sõidetakse Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja valdade teedel.

Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Tõnis Lukas, rahandusminister Martin Helme, WRC Promoter tegevjuht Oliver Ciesla ja Rally Estonia direktor Urmo Aava allkirjastasid 2. juulil koostöömemorandumi.

FIA WRC autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia korraldatakse kooskõlas kõikide sellel hetkel kehtivate COVID-19-st tulenevate reeglitega. Koostöömemorandumis lepiti kokku, et üheskoos korraldatakse tipptasemel WRC autoralli maailmameistrivõistluste etapp ja tehakse koostööd selle nimel, et viia COVID-19 risk miinimumini. Eesti riik moodustab selleks erikomisjoni, kuhu kuuluvad Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Kaitseväe, Maanteeameti, Riigimetsa Majandamise Keskuse, Terviseameti ja Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse esindajad. WRC promootor ja Rahvusvaheline Autoliit FIA panustavad rahvusvahelise oskusteabe ja praktikatega COVID-19 osas.

„Tänane ajalooline moment on paljude inimeste aastatepikkuse sihikindla panustamise vili seniste rallisündmuste professionaalsel korraldamisel, publikuhuvi äratamisel ning rahvusvahelise koostöö tegemisel. Selle sammuga tõestab Eesti taaskord oma positsiooni rallimaailmas: lisaks maailmameistri kodumaale oleme nüüd ka MM-etapi korraldajariik. Ralli maailmameistrivõistluste etapp on enamat kui üksnes harukordne võimalus korraldada Eestis globaalne spordisündmus. Etapi toimumine tõstab meie tuntust maailmas, panustab tugevalt meie majandusse ja regionaalsesse arengusse," ütles Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.

Eesti Vabariigi rahandusminister Martin Helme lisas, et Rally Estonia majanduslik mõju Eesti riigile ja Lõuna-Eesti piirkonnale on olnud märkimisväärne. "Lisaks otsesele majanduslikule mõjule tõstab WRC etapi staatus kindlasti Eesti tuntust ja selle ülemaailmne kajastus loob meie inimestele ja ettevõtjatele hulgaliselt uusi võimalusi. Ühtlasi saame tutvustada Eesti riiki ja ettevõtteid potentsiaalsetele välisinvestoritele  Sellise mastaabiga võistluse turvaline korraldamine annab meile võimaluse näidata maailmale Eestis loodud innovaatilisi lahendusi ja meie inimeste võimekust," lausus ta.

WRC Promoter tegevjuht Oliver Ciesla, arvas, et uudis sarja taaskäivitamise kohta annab selge sõnumi, et tänavused maailmameistrivõistlused jätkuvad täie hooga. "Eesti publik ja meedia on näidanud oma suurt kirge WRC osas. Ootused Eestis ja kogu maailmas laiemalt enne septembris Eestis toimuvat FIA WRC autoralli maailmameistrivõistluste etappi koguvad kiirelt hoogu. Oleme põnevil, et tuua WRC autoralli maailmameistrivõistlused valitseva maailmameistri koju ja tunnustame Eesti riigi, Eesti Autospordi Liidu ja Rally Estonia tuge ja panust, et see sündmus saab toimuma.“

Rally Estonia direktor Urmo Aava tõdes, et tänase tulemuseni on viinud rohkem kui 10 aastat tugevat tööd. "See on unelmate täitumine. Meie meeskond on aastatega kasvanud ja meid ühendab üks asi – kirg selle vastu, mida me teeme ja millesse me usume. Me ei oleks täna siin kui meil poleks väärilisi koostööpartnereid. Eesti riik oma institutsioonidega, kohalikud omavalitsused, erasektori toetajad ja persoonid, kes mõtlevad meiega kaasa tippralli korraldamises, ja sajad tuhanded rallifännid üle maailma. Väga paljud neist on meiega koos olnud algusest peale. Siit edasi on meil võimalus teha lühikese ajaga väga hea sooritus, mis tagaks Eestile ja Eesti autospordile tulevikus koha FIA WRC kalendris," rääkis Aava.

Rally Estonia on esmakordselt Eestis toimuv FIA WRC autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse 4.-6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel.

Allikas: www.tartu.ee