Tartu tühistas linnavalitsuse ja allasutuste lähikuudel toimuvad välislähetused

Täna kogunenud Tartu Linnavalitsuse kriisimeeskond otsustas aprillikuu lõpuni tühistada või edasi lükata linnavalitsuse ja linna allasutuste lähetused, õppereisid ja ekskursioonid välismaale.

Nii linnavalitsuse kui ka linna hallatavate asutuste, näiteks koolide ja lasteaedade välislähetused, õppereisid ja ekskursioonid, mis toimuvad kuni 30. aprillini, lükatakse edasi või tühistatakse. Olukorda jälgitakse jooksvalt ning otsustatakse perioodi pikendamine vastavalt vajadusele.

Tartu linnavalitsuse kriisimeeskonna juhi, linnapea Urmas Klaasi sõnul ei ole hetkel koroonaviiruse juhtumeid Tartus rohkem tuvastatud, kuid valmistuda tuleb siiski viiruse levikuks ka Tartus. "Reisimise piiramine on viiruse leviku tõkestamiseks hetkel väga oluline, kuna Terviseamet on hinnanud viiruse üksikjuhtumise sissetoomise riski Eestisse väga kõrgeks," lisas linnapea.

Möödunud nädalavahetusel saatis linnavalitsus lasteaedadele ja koolidele ennetavalt juhised olukorraks, kui koroonaviiruse tõttu tuleb haridusasutus ajutiselt sulgeda, et vältida nakkuse levikut. Vastavalt allasutustele saadetud juhistele otsustab kooli või lasteaia sulgemise direktor, tehes selle otsuse koostöös Terviseameti ja linnavalitsusega. Kool korraldab sulgemise ajal õppetööd mittestatsionaarselt.
 
Vastavalt Terviseameti soovitusele tuleb kõigil neil, kes saabuvad riskipiirkondadest, jääda kaheks nädalaks koju ning vältida liikumist rahvarohketes kohtades. Haigustunnuste ilmnemisel tuleb telefoni teel konsulteerida oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220.

Täpsemad juhised www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus

Allikas: www.tartu.ee